کارت های بازی و اطلاعات عمومی بازیکا

 

صفحه ابتدا  دریافت نظرات شما  خدانگهــدار !

 

 امید موسوی

 امید موسوی
طراح و سازنده  بازیکا
- بهار 1397
 

بازیکا چیست

بازیکا، مجموعه ای است از سرگرمی ها و بازی های غیر دیجیتال که بر پایه ی داده های علمی و آموزشی روز بوده و به صورت سری هایی از کارت ها طراحی و ساخته می شوند. کارت هایی با تصاویر رنگی زیبا و اطلاعات مفید که هر سری آن بر اساس موضوعی مشخص دسته بندی شده است. داده های این کارت ها برای گروه های سنی کودکان، نوجوانان و حتی جوانان بسیار سودمند بوده و باعث افزایش اطلاعات عمومی آنها می گردد. علاوه بر این برای هموطنان دهه 50 و 60 یادآور خاطرات شیرین زمان گذشته می باشد.
از آنجا که نوع محصولات فرهنگی بوده، تلاش گردیده تا با حداقل میزان قیمت به بازار عرضه شود و در اختیار علاقمندان قرار گیرد. بازیکا در تلاش است که همواره سری های جدیدی از کارت ها را به بازار عرضه نماید. همچنین بازیکا از پیشنهادات شما هموطنان عزیز استقبال نموده و از آنها استفاده می نماید و به پیشنهاداتی که اثر شاخص و چشمگیری بر محصولات داشته باشند، جوایزی به رسم سپاس اهدا خواهد کرد.

روش بازی

ابتدا کارتها توسط یک نفر، مخلوط (اصطلاحاً بُر زده) و به تعداد مساوی بین بازیکنان تقسیم می شود طوری که کسی از محتوای کارت های دیگری مطلع نشود. هر نفر بدون زیر و رو کردن کارت هایش آنها را دسته می کند و آماده بازی می شود. شروع کننده، یکی از آیتم ها را اعلام می کند (مثلا : سرعت 325). سایر بازیکنان آیتم سرعت کارت رویی خود را چک می کنند. کسی که بیشترین مقدار سرعت را دارا بود، کارت های رویی بقیه را گرفته و به همراه کارت رویی خود در زیر کارت های دست خود قرار می دهد و اکنون نوبت خود او است که بازی را ادامه دهد.
این کار آنقدر ادامه پیدا می کند که تمامی کارت ها در دست یکی از بازیکنان جمع گردد.
نکته1: زمانی که عدد اعلام شده با کارت دیگری برابر باشد (مثلا سرعت هر دو 325 باشد)، بازیکنان آن کارت را وسط گذاشته و ادامه می دهند تا اینکه اولین کسی که مقدار بیشتری داشت کارت های وسط را بر می دارد.
نکته2: بازیکنان نباید ترتیب کارت های خود را عوض کنند. فقط کارت رویی ملاک مقایسه است و کارت هایی که در زیر قرار گرفته اند باید در نوبت خودشان استفاده شوند.

سید امید موسوی کارت های اطلاعات عمومی بازیکا